Hoşgeldiniz
Yerli otomobilin yollardaki ilk görüntüsü yayınlandı! Logosu da görüntülendi


Yerli otomobilin ön gösterimine saatler kala araçla ilgili ilk video paylaşıldı. Videoda otomobilin test sürüşünden görüntüler yer aldı.
Araç test sürüşünde Osmangazi Köprüsü’nden geçti. Aracın logosunun iç içe geçmiş “T” ve “G” harflerinden oluştuğu görüldü.

YERLİ OTOMOBİLLE İLGİLİ İLK VİDEO PAYLAŞILDI

Farları, aynaları, ön tamponu derken yerli otomobil için sona gelindi. İlk kez yollardaki görüntüsü paylaşıldı.

Yerli otomobille ilgili ilk müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan vermiş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da ilk görseli paylaşmıştı. Her gün yeni bir fotoğrafı yayınlanan aracın tanıtımına saatler kaldı. Önce saat 14:53’te iç tasarımı ve elektrikle çalışma sistemi paylaşıldı. Bu saatle İstanbul’un fethi simgelendi. Ardından 19:23’teyse Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun resmi Twitter hesabından “Direksiyonda biz varız” etiketiyle ilk kez aracın test sürüş videosu yayınlandı.

LOGOSU İÇ İÇE GEÇMİŞ T VE G HARFLERİNDEN OLUŞUYOR

Yerli otomobil, ilk sürüşünde Osmangazi Köprüsü’nden geçti. Videoda aracın içten görüntüsü detaylı bir şekilde gösterildi. Aracın logosunun iç içe geçmiş “T” ve “G” harflerinden oluştuğu görüldü. Otomobilin ön panelinin ise dijital olduğu dikkatlerden kaçmadı.

ERDOĞAN, YERLİ ARAÇLA OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ’NDEN GEÇECEK

Türkiye’nin yerli otomobilinin ön gösterimi bugün Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki Bilişim Vadisi’nde törenle yapılacak. Bu kez de Cumhurbaşkanı Erdoğan, otomobili kullanarak Osmangazi Köprüsü’nden geçecek.

CNN TÜRK YOUTUBE KANALINA ABONE OL ➤ https://bit.ly/2LzuZ1H

➤TÜM PROGRAM İÇERİKLERİ İÇİN: https://www.cnnturk.com/tv
➤http://twitter.com/cnnturk
➤https://twitter.com/cnnturkprogram
➤https://www.facebook.com/cnnturk
➤https://www.facebook.com/cnnturkprogr…
➤https://www.instagram.com/cnnturk
➤http://youtube.com/cnnturk

#CNNTÜRK
#Sondakika
#Haber

Yorum Yapın
Video Hakkındaki Görüşleriniz nelerdir?

Kapat X