Bizi Takip Edin
e-ticaret.site

Teknoloji

Apple tekrar zam yaptı!

Published

on


Şaka Değil! Beklenen oldu ve hızla yükselen dolar kuru karşısında # Türkiye yeni zam yaptı. Fiyatlarla birlikte 4 haneli iPhone almak hayal olurken, parlatma bezi bile artık ulaşılamayacak konuma doğru ilerliyor. Peki genel olarak fiyatlar nasıl değişti?

İkinci Apple zammı nasıl yansıdı?

Dilerseniz sözü fazla uzatmadan sizleri boğazımızı düğümleyen videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

18 Aralık 2021 itibariyle iPhone modellerinin ulaştığı fiyatlar gerçekten korkutucu seviyede. Zira geçtiğimiz yıl satışa sunulan iPhone 12'nin “Mini” modeli 17 bin 999 TL seviyesine ulaşmış durumda. Oysa ki, iPhone 13 Pro ilk olarak satışa sunulduğunda 15 bin 999 TL fiyat etiketine sahipti.

iPhone 11: 13 bin 999 TL
iPhone 12 mini: 17 bin 999 TL
iPhone 12: 19 bin 499 TL
iPhone 13 mini: 19 bin 999 TL
iPhone 13: 21 bin 499 TL
iPhone 13 Pro: 28 bin 999 TL
iPhone 13 Pro Max: 31 bin 999 TL

Reklam
e-ticaret paketleri

İlk zam sonrasında 13 bin 999 TL fiyat etiketi ile karşımıza çıkan iPhone 13 Mini‘nin güncel fiyatı şu anda 19 bin 999 TL. iPhone 13 Pro ise 15 bin 999 TL'den 19 bin 999 TL'ye yükselmişti, bugün yapılan zam ile 28 bin 999 TL oldu.

Bilgisayar fiyatları ise korkunç seviyelere ulaşmış durumda. Bundan 1 yıl öncesine kadar öğrenci indirimi ile 9000 TL seviyelerinde satın alınabilen 13 inç Macbook Air'ın fiyatı şu anda 19 bin 999 TL oldu.

Apple M1 – 13 inç Macbook Air – 19 bin 999 TL
Apple M1 – 13 inç Macbook Pro: 25 bin 999 TL
M1 Pro – 14 inç Macbook Pro: 39 bin 999 TL
M1 Pro – 16 inç Macbook Pro: 49 bin 999 TL
M1 Max – 16 inç Macbook Pro: 69 bin 999 TL

iPad ve Apple Watch başta olmak üzere diğer Apple ürünlerinin yeni başlangıç fiyatları şu şekilde;

iPad: 6.999 TL
iPad mini: 10.499 TL
iPad Air: 11.999 TL
iPad Pro: 16.499 TL
Apple Watch Series 7: 7 bin 999 TL
Apple Watch SE: 5 bin 999 TL
Apple Watch 3: 3 bin 999 TL
Apple TV 4K: 3 bin 899 TL
Apple TV HD: 3 bin 299 TL
AirPods Max: 10 bin 499 TL
AirPods 3: 3 bin 499 TL
AirPods Pro: 5 bin 99 TL
AirPods 2: 2 bin 499 TL
AirTag tekli: 539 TL / Paket: 1.809 TL
Apple parlatma bezi: 359 TL

Reklam
e-ticaret paketleri
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji

Hürjet ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Published

on

By


Yerli ve milli imkanlarla geliştirildi. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ () tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Türkiye'nin ilk jet motorlu eğitim ve hafif taarruz uçağı , ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

TUSAŞ tarafından geliştirilen Hürjet, daha önce piste çıkmıştı. Hürjet, tek motorlu, tandem ve modern aviyonik suite sahip kokpiti ile üstün performans özelliklerini kullanarak kritik rol oynamak üzere tasarlandı.

Hürjet projesi, Jet Tekamül Eğitimi kapsamında kullanılan T-38 uçakları ile akrotim gösterilerinde kullanılan F-5 uçaklarının yerine Türk Hava Kuvvetleri envanterine dahil edilmek üzere başlatıldı. Hürjet ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yer alan T-38 uçakları ile akrobasi gösterilerinde kullanılan F-5 uçaklarının yerine geçecek olan yeni nesil jet eğitim uçağının tasarlanması, üretilmesi, kalifikasyon ve sertifikasyon faaliyetlerinin tamamlanması hedefleniyor.

Okumaya Devam Et

Teknoloji

Intro Matik

Published

on

By


#shorts #
https://matik.com.tr/

Okumaya Devam Et

Teknoloji

WooCommerce Sanal POS Entegrasyonu

Published

on

By

wpmatik-woocommerce-sanalpos-eklentisi

 alt yapılı siteler için wpmatik WooCommerce sanal pos eklentisi geliştirdi. Bu eklenti ile Garanti bankası, İşbank, Vakıfbank, Akbank ve Ziraat gibi birçok bankanın hizmetini sitenize entegre edebilirsiniz. Eklenti sitenize kurulduktan sonra birkaç tıklama ile sanal POS entegrasyonu tamamlanıyor.

WooCommerce e-ticaret yapmak isteyenler için pratik ve kullanışlı bir çözümdür. WordPress ile birlikte çalışan WooCommerce kurulduktan sonra yapmaya olanak sağlıyor. Açık kaynaklı altyapılar için de güçlü bir entegrasyon desteği olan bu sistemi iyzico, paypal vb. birçok ödeme sistemi ile de kullanabilirsiniz. Bu eklenti ile e-ticaret yapan birçok üye işyeri bulunmaktadır. Eticaret eklentisi WordPress ile uyumlu çalışıyor. Tamamen güvenli olan sistem SUCURi tarafından denetleniyor. Sistem oldukça pratik ve kullanışlıdır. İstediğiniz kadar ürün ve kategori ekleyebilir, müşteri bilgilerinizi kontrol edebilir, sipariş işlemlerini ve takibini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

wpmatik Sanal POS Özellikleri

  • Firmanızın  tahsilatlarını internet üzerinden güvenli şekilde yapabilirsiniz!
  • 3D Secure olmayan ödeme Non-Secure
  • 3D Secure olan ödeme 3D Payment
  • Tek çekim ve taksitli ödeme imkanı
  • Eklenti Dili TR, EN Multi Lang WPML Destekler
  • Ödeme Türleri TRY, USD, EURO, GBP
  • PHP 7.X ve PHP 8 Uyumlu
  • Eklenti 1 adet alan adınıza lisanslanır yıllık ücret gerektirmez.
  • Eklenti kurulumu ve teknik destek ücretsizdir.

Kredi kartı ile ödeme ekranında 2 tema vardır. Animasyonlu modern ödeme formunda master ve visa kartları algılanabilmekte ve ekranda logoları gösterilmektedir. Tercihe bağlı olarak bootstrap ödeme formu da seçilebilir. Ödeme ekranındaki form WooCommerce standartlarına göre hazırlanmıştır temanızdaki stil şablonuna göre tasarımı değişkendir. Temanızdaki CSS dosyasından formlar için girilen şablon okunur. Eklenti klasöründeki style.css dosyasındaki kodlara müdahale ederek farklı stiller de oluşturabilirsiniz. WpMatik Sanal POS eklentisi kolay entegre olunan yazılım altyapısı ile, e-ticaret dünyasında kartlı ödeme kabulünü zahmetsizce sağlar.

WooCommerce Sanal POS Entegrasyonu

İnternet üzerinden online satış yapan ve yaptığı satışların karşılığını yine internet ortamında kredi kartlarından tahsil eden tüm firmalar Sanal POS hizmetinden yararlanabilir. WooCommerce kredi kartı ile ödeme eklentisini satın alarak kullanabilirsiniz. Yaygın olarak kullanılan Nestpay, Payten, POSNET, VPOS, Akpos, Garanti sanal pos alt yapılarında hazırlamış eklentiyi satın alarak sitenizden tahsilat yapabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Trendler

Copyright © 2023 Özel Haber TV