Hoşgeldiniz
#İstanbul Sancaktepe’ye Helikopterin Düşme Anı En Net Görüntüsü


#Sancaktepe’de askeri helikopter düştü
İstanbul Sancaktepe’de eğitim uçuşu için havalanan askeri helikopter binaların arasına düştü. Kazada 4 asker şehit oldu, 1 yaralı var… Bölgede arama kurtarma çalışmaları sürüyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, helikopterin düşüş sebebinin henüz bilinmediğini, olay yerinde çalışmalara başlandığını açıkladı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da olay yerine gidiyor.
26.11.2018 – 11:21 | Güncelleme: 26.11.2018 – 12:03

GÜNDEM

İstanbul Sancaktepe’de bir askeri helikopter yerleşim yerine düştü. Önce bir apartmanın çatısına çarpan helikopter, ardından binanın arka bahçesine düştü.

Binaların arasına düşerek ikiye ayrılan helikopterde 4 asker şehit oldu. 1 kişi de yaralandı.

Bölge güvenlik çemberine alındı. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Samandırada eğitim uçuşu yapan askeri helikopterimiz bilinemeyen sebepten dolayı düşmüştür. 4 şehidimiz, 1 yaralımız var. Yaralılara yönelik tedavi ve olayın sebebiyle ilgili inceleme başlamıştır. Olay yerindeki çalışma devam etmektedir” açıklamasını yaptı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, askeri helikopterin düştüğü Sancaktepe’de incelemelerde bulunacak.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, helikopterin eğitim uçuşu için havalandığını, bölgenin askeri alan yakın olduğunu ifade ederek, ‘Burada Kava Havacılık Alayı var. Eğitim uçuşları yapılabiliyor. Sarıgazi’deki apartmanın yan bahçesine düşüyor. Hava koşullarında ciddi bir bozukluk yok. Burada mevsimine göre 23.00’e kadar uçuşlar oluyor’ diye konuştu.

Yorum Yapın
Video Hakkındaki Görüşleriniz nelerdir?

Kapat X