Hoşgeldiniz
CHP ve İYİ Parti Birlikte mi?


Gözlerin çevrildiği kent için el sıkıştılar! İşte ortak adayları

AK Parti ve MHP’nin yerel seçim ittfakı görüşmeleri sürerken, CHP ve İYİ Parti’nin de birlikte hareket edeceği söylentileri kulisleri hareketlendirdi. ‘Millet İttfakı’nda da beraber çalışan iki partinin seçimlerde birbiriyle yarışacak adaylar çıkarmayacağı, Ankara’da İYİ Parti’nin adayı olacağı kuvvetli bir şekilde dillendirilen Mansur Yavaş’ın karşısına CHP’nin aday çıkarmayacağı konuşuluyor. İyi Parti’nin de buna karşılık CHP’nin karşısına 29 büyükşehirin bir çoğunda ve çeşitli ilçelerde güçlü aday çıkarmayarak destek vereceği belirtiliyor. Öte yandan CHP’nin Ümraniye için Konya Milletvekili Abdüllatif Şener’i aday göstereceği dillendiriliyor.

CHP, YAVAŞ’IN KARŞISINA ADAY ÇIKARMAYACAK

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; siyasi partilerde aday belirleme süreci sürerken kulislerde iktidara karşı muhalefet cephesinin de el atından görüşmeler yaptığı konuşuluyor. İYİ Parti ‘nin Ankara’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na 2014 seçimlerinde CHP’nin adayı Mansur Yavaş’ı aday göstereceği dillendiriliyor. Kulislerde CHP’nin Yavaş’ın karşısına aday çıkarmayarak destek vereceği söyleniyor.

PARTİ TABANI İTTİFAKA SICAK BAKMIYOR

İYİ Parti’nin 29 büyükşehir içerisinde Mersin ve Manisa gibi parti tabanına güvendiği şehirlerde güçlü adaylar çıkaracağı, diğer il ve ilçelerde ise profili düşük adaylar çıkararak CHP’yi destekleyeceği belirtiliyor. Partili kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Akşener’in işbirliğine sıcak baktığı öğrenilirken parti tabanının ittifak noktasında sıcak davranmadığı söyleniyor.

ÜSKÜDAR ADAYI İÇİN MUHAMMET ÇAKMAK ÖNE ÇIKTI

Parti kulislerinde Üsküdar Belediye Başkanlığı için CHP meclis üyesi Dr. Muhammet Çakmak’ın ismi konuşuluyor. Çakmak’a CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun destek verdiği söylenirken, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun belediye meclis üyeleri ile yaptığı toplantıda Çakmak’a sıcak bakmadığı öğrenildi.

ABDÜLLATİF ŞENER ÜMRANİYE’DEN ADAY MI OLACAK?

Bakırköy Belediye Başkanlığı için İYİ Parti’den adayı adayı olacağı söylenen Ateş Ünal Erzen’in CHP ve İYİ Parti arasında olası bir ittifakta aday gösterilip gösterilmeyeceği ise belirsiz. CHP’nin özellikle AKP tabanının hâkim olduğu ilçelerde milletvekillerini aday göstereceği konuşulurken, Ümraniye Belediyesi için AKP’nin kurucularından olan ve halen CHP Konya milletvekilliği yapan eski Maliye Bakanı Abdüllatif Şener’in aday gösterileceği belirtiliyor.

el sıkışma,
el sıkışması,
el sıkışma trump,
el sıkışmayan,
el sıkışma fail,
el sıkışması ameliyatı,
el sıkışma şekilleri,
el sıkışma soruları,
el sıkışma teknikleri,
el sıkışmayan futbolcular,
el sıkışma barış özcan,
barış özcan el sıkışma montaj,
bts el sıkışma etkinliği,
donald trump el sıkışma,
beden dili el sıkışma,
trump el sıkışma erdoğan,
erdoğan el sıkışma,
ezel el sıkışma,
yemekteyiz esra el sıkışma,
futbolda el sıkışma,
kuzey güney el sıkışma sahnesi,
el sıkışma hareketleri,
el sıkışma karakter,
trump el sıkışma komik,
barış özcan el sıkışma,
el sıkışma problemleri,
putin el sıkışma,
trump putin el sıkışma,
ramiz dayı el sıkışma sahnesi,
trump el sıkışma tayyip,
el sıkışma vücut dili,
yemekteyiz el sıkışma

Etiketler: , ,

Yorum Yapın
Video Hakkındaki Görüşleriniz nelerdir?

Kapat X