Bizi Takip Edin
e-ticaret.site

Siyaset

AKP Artık Tekbaşına Bir Hiç.

Published

on


#Akit yazarından çarpıcı yorum: “ artık tek başına seçim kazanamaz”

AKP'nin, yerel seçimde tek başına başarı elde edemeyeceği için ittifak seçeneğini devreye soktuğunu ifade eden Akit yazarı, MHP için ise “Yeniden toparlanmak ve ittifaka verdiği destekle sonuçtan kendine düşen payı almak istiyor” ifadesini kullandı.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Akit'in yazarlarından Mehmet Koçak, AKP'yi muhalefet partilerinin değil, AKP'liyim diye geçinenlerin ayak oyunları ve fırıldaklıklarının zayıflattığını yazdı.

MHP ile yapılan ittifakın, seçimlerin tek başına kazanılamayacağının anlaşılması olduğuna dikkat çeken Koçak, “MHP'nin yeniden toparlanmak için AKP ile ittifakı kabul ettiğini savundu.

İşte Koçak'ın yazısının ilgili bölümü:

Reklam
e-ticaret paketleri

Herkes birbirine muhtaç
İttifaklar yeni sistemin getirdiği bir zorunluluk olmuştur.

Çünkü, siyasi partilerin başarılı olabilmesi Türk siyasi tarihinde ilk kez “ittifak” beklentisine dayanıyor…
AK Parti her seçimde, oylarını artırarak tek başına iktidarda kalmayı ve yerel yönetimlerde de bu başarısını elde tutmayı başarmıştır. Şimdi, 24 Haziran'daki başarısını yerel seçimlerde de sürdürerek iyice güçlenmeyi amaçlayan Ak Parti, özellikle İstanbul ve Ankara üzerinde dikkatle duruyor… Ayrıca Antalya, Bursa, Mersin, Hatay ve Adana başta olmak üzere Karadeniz, Orta Anadolu ve Güneydoğu illerinde Ak Parti eski gücünü kaybetmemeyi hedefliyor. Ancak AK Parti'nin, artık tek başına bu başarıyı elde edemeyeceği görüşü ağır basıyor.

Bunda (dış güçlerin ekonomimize yönelik operasyonları ve terör üzerinde sürdürülen asimetrik savaşın büyük etkisi var olduğu gerçeği unutulmamalı) AK Parti, bu nedenle MHP ile birlikte ‘Cumhur İttifakı'na razı olmuştur.

Hukuk dışı bazı güç odaklarının yönlendirmesiyle MHP'nin sarsılan prestijini geri getirmek zorunda kendini hissetmiyor. Bu süreci AK Parti hükümetinin desteğiyle aşabildiği gibi bu seçimlerde de 15 Temmuz FETÖ ihanetine karşı ‘Önce vatan ve Milletim' sloganıyla oluşturulan ‘Milli Uzlaşma'nın devamı yönünde AK Parti ile Cumhur İttifakı'nda beraber oldu.

Ayrıca MHP, yeniden toparlanmak ve yerel yönetimlerde de Cumhur İttifakına verdiği destekle sonuçtan kendine düşen payı almak istiyor.

Reklam
e-ticaret paketleri
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ HAKLARINI ARAMA KONUSUNDA YOLUNA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Published

on

By

atauzder

Eski uzman çavuşlar kanunen hakları olmasına rağmen atanamıyor. Yıllardır süre gelen bu mağduriyet artarak devam etmekte. ve yönetim ekibi bu mağduriyete dur demek adına aylardır çalışmalarına pes etmeden devam ediyor.

Derneğimizin amacı 7 yıl ve üzeri görev yapan
(2016 dan önce bu süre 2 yıldı burda da büyük bir hak kaybı oluştu) ve ailevi, sağlık ve mesleki nedenlerden dolayı görevlerinden ayrılmak zorunda kalan uzman çavuşların referans olmadan devlet eliyle adil bir şekilde memuriyet hakkını almasını sağlamak. Devletimiz ve saygıdeğer devlet büyüklerimizle görüşmeler sağlayarak desteklerini talep ettik.

🔴 Adalet ve Kalkınma Partisi
⚫ Milliyetçi Hareket Partisi
🔴 İyi Parti
⚫ Cumhuriyet Halk Partisi
🔴
⚫ Yeniden Refah Partisi
🔴 Vekiller
⚫ Grup başkan Vekilleri
🔴 Komisyon Başkanları
⚫ Komisyon Üyeleri ile görüşmeler

Birçok siyasi kişilerle başarılı görüşmeler gerçekleştirdik.Sesimizi duyurmadığımız hiçbir kurum ve kuruluş, Siyasi parti ve liderleri kalmadı.

Reklam
e-ticaret paketleri

BİZLERİN MESELESİ SİYASET ÜSTÜ VİCDAN MESELESİDİR

Bizlere zaman ayırıp sesimizi duyan ve her türlü desteği vereceğini belirten devletimiz ve devlet büyüklerimize desteklerinden dolayı ATAUZDER ve ailesi adına binlerce kez teşekkür ederiz.

Derneğimiz ve yönetim ekibimiz haklı mücadelemizde üstüne düşen görevini layıkıyla yerine getirmiş olup çalışmalarına hız kesmeden devam etmekte.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

Kamu Yararına Kurulacak Uzmanlar Derneği (Temud)

Başkanlık seçimlerinde başkanımız Mustafa Gündeşli aday olmuştur.

🔴Emekli uzman çavuşlar
⚫10 yıl üzeri çalışıp görevlerinden ayrılan uzman çavuşlar
🔴Sivil memurluğa geçmiş uzman çavuşlar
⚫Görevlerine devam eden uzman çavuşlar
🔴Malulen emekli uzman çavuşlar
⚫10 yıl ve üzeri çalışma sonucunda Gazilik ünvanı almış uzman çavuşlar

Reklam
e-ticaret paketleri

Oy kullanabilecek olup;

Bütün Uzman Çavuş arkadaşların özlük hakları, memuriyet hakları konusunda gerekli çalışmaları gerçekleştirmek adına tek çatı altında kaldığımız yerden faaliyetlerimize devam edeceğiz.

Bütün Uzman Çavuşların layık olduğu değeri görmeleri, Haklarının iyileştirilmesi, özlük haklarının alınması, mağduriyetlerin giderilmesi adına Mustafa Gündeşli bu göreve taliptir.

Uzman Çavuşların yıllarca duyulmayan sesini duyurmak için tüm çalışmaları gerçekleştiren ve bunu hiçbir menfaat gözetmeksizin vicdanlı ve merhametli bir şekilde yapan ve birçok başarının mimarı olan Mustafa Gündeşli bu başkanlık için en etkili ve sonuna kadar hak eden tek isim.

HAYALLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN MUSTAFA GÜNDEŞLİYİ SEÇİN

Reklam
e-ticaret paketleri
mustafa gündeşli

#OylarMustafaGündeşliye

Okumaya Devam Et

Siyaset

Sinan Oğan Cumhur İttifakı Dedi

Published

on

By


#SONDAKİKA! ATA İttifakının adayı 2023 seçimlerinin ikinci turunda cumhur ittifakı destekleyeceğini açıkladı. Böylelikle “Sinan Oğan Kimi Destekledi?” sorusu da yanıt bulmuş oldu.

Okumaya Devam Et

Siyaset

Ata İttifakı Bozuldu!

Published

on

By


'dan “Oğan” kararı: “'ın açıklaması sadece kendi politik tercihidir”
Sinan Oğan'ın 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci turda Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini duyurmasının ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Twitter'da açıklamada bulundu. Özdağ, “Bu açıklama Zafer Partisi'ni temsil etmemekte ve bağlamamaktadır.” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Twitter'daki paylaşımı şu şekilde:

“Sayın Sinan Oğan'ın açıklaması sadece kendi politik tercihidir. Bu açıklama Zafer Partisi'ni temsil etmemekte ve bağlamamaktadır. Zafer Partisi adına açıklama yarın saat 11.00'de benim tarafımdan yapılacaktır.”

Okumaya Devam Et

Trendler

Copyright © 2023 Özel Haber TV