Bizi Takip Edin
e-ticaret.site

Siyaset

AK Parti’den MHP’ye akış devam ediyor

Published

on


'den 'ye akış devam ediyor, Erdoğan'ın bunu hissetmemesi imkansız'

RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk olan gazeteci Kemal Can, “AK Parti'den MHP'ye akış devam ediyor. Erdoğan'ın bunu hissetmemesi imkansız, Bahçeli de akışın devam etmesini istiyor” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, siyasetin gündemini belirlemeye devam ediyor. Başkanlık sisteminin yasal hale gelmesi için yaptığı çağrıyla 16 Nisan 2017'deki referandumun yolunu açan ve AK Parti'yi destekleyerek tabanına ‘evet' oyu çağrısı yapan Bahçeli, ittifak teklifi yaparak Cumhur İttifakı'nın kurulmasına ön ayak olmuştu. Cumhur İttifakı'nın kurulmasının ardından da MHP'nin Cumhurbaşkanı adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu duyuran Bahçeli, 24 Haziran seçimlerine giden yolu açarak erken seçim önerisi yapmıştı. MHP lideri, son 2 yılda yaptığı kritik çıkışlara bir yenisini ekledi ve af tartışması ile Danıştay'ın Andımız kararıyla bir süredir çatlak seslerin geldiği Cumhur İttifakı'nın yerel seçimlerde ortak aday çıkarmayacağını ifade ederek, “Milliyetçi Hareket Partisi her seçim bölgesinde kendi adaylarını çıkaracaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da, MHP'nin grup toplantısından sonra başlayan AK Parti grup toplantısında Bahçeli'nin açıklamalarına “Herkes kendi yoluna” sözleriyle yanıt verdi. Ancak iki liderin de grup toplantılarının ardından gazetecilere yaptıkları “Yalnızca yerel seçimde ittifak yapılmayacak, Cumhur İttifakı devam edecek” açıklamaları, ‘kapıların tamamen kapanmadığı' yorumlarına neden oldu.

‘GERİLİMLER TEPEDE HALLEDİLİYORDU'

Reklam
e-ticaret paketleri

RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk olan gazeteci Kemal Can, dünkü yayında AK Parti ile MHP'nin arasındaki gerilimi yorumladı.

“AK Parti MHP gerilimi şaşırtıcı değil. Epeyce uzun zamandır devam eden bir ittifak söz konusu. İttifak kurulduğundan itibaren dengeli bir ittifak olarak oluşmamıştı. İç gerilimler de uzlaşmalar da tepede halledilerek kontrol ediliyordu. Seçime yaklaşırken gerilimin tırmanması şaşırtıcı değil.” yorumunu yapan Can, 24 Haziran seçimlerinde de görülen AK Parti'den MHP'ye oy kaymasının devam ettiğini işaret ederek, şu ifadeleri kullandı:

‘BLOK İÇİNDE PARTİ TERCİHİNİ DEĞİŞTİRECEK SEÇMENLER…'

“24 Haziran'da çok net gördüğümüz AKP tabanından MHP'ye olan akış devam ediyor. Bir takım toplumsal talepler konusunda yeni şeyler söyleyemeyen üstelik de ekonomik krizle baş etmekte tek başına kalmış olan AKP ve Erdoğan'ın bunu hissetmemesi, ölçtürmemesi imkansız. Buna karşılık bu akışı aynı biçimde hisseden MHP ve Bahçeli de bu akışın sürmesi için ve hükümete duyulan rahatsızlık nedeniyle belki blok değiştirmeyecek ama blok içinde parti tercihini değiştirecek seçmenler konusunda çalışmaya devam ediyor.”

Reklam
e-ticaret paketleri
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ HAKLARINI ARAMA KONUSUNDA YOLUNA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Published

on

By

atauzder

Eski uzman çavuşlar kanunen hakları olmasına rağmen atanamıyor. Yıllardır süre gelen bu mağduriyet artarak devam etmekte. ve yönetim ekibi bu mağduriyete dur demek adına aylardır çalışmalarına pes etmeden devam ediyor.

Derneğimizin amacı 7 yıl ve üzeri görev yapan
(2016 dan önce bu süre 2 yıldı burda da büyük bir hak kaybı oluştu) ve ailevi, sağlık ve mesleki nedenlerden dolayı görevlerinden ayrılmak zorunda kalan uzman çavuşların referans olmadan devlet eliyle adil bir şekilde memuriyet hakkını almasını sağlamak. Devletimiz ve saygıdeğer devlet büyüklerimizle görüşmeler sağlayarak desteklerini talep ettik.

🔴 Adalet ve Kalkınma Partisi
⚫ Milliyetçi Hareket Partisi
🔴 İyi Parti
⚫ Cumhuriyet Halk Partisi
🔴 Saadet partisi
⚫ Yeniden Refah Partisi
🔴 Vekiller
⚫ Grup başkan Vekilleri
🔴 Komisyon Başkanları
⚫ Komisyon Üyeleri ile görüşmeler

Birçok siyasi kişilerle başarılı görüşmeler gerçekleştirdik.Sesimizi duyurmadığımız hiçbir kurum ve kuruluş, Siyasi parti ve liderleri kalmadı.

Reklam
e-ticaret paketleri

BİZLERİN MESELESİ SİYASET ÜSTÜ VİCDAN MESELESİDİR

Bizlere zaman ayırıp sesimizi duyan ve her türlü desteği vereceğini belirten devletimiz ve devlet büyüklerimize desteklerinden dolayı ATAUZDER ve ailesi adına binlerce kez teşekkür ederiz.

Derneğimiz ve yönetim ekibimiz haklı mücadelemizde üstüne düşen görevini layıkıyla yerine getirmiş olup çalışmalarına hız kesmeden devam etmekte.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

Kamu Yararına Kurulacak Uzmanlar Derneği (Temud)

Başkanlık seçimlerinde başkanımız Mustafa Gündeşli aday olmuştur.

🔴Emekli uzman çavuşlar
⚫10 yıl üzeri çalışıp görevlerinden ayrılan uzman çavuşlar
🔴Sivil memurluğa geçmiş uzman çavuşlar
⚫Görevlerine devam eden uzman çavuşlar
🔴Malulen emekli uzman çavuşlar
⚫10 yıl ve üzeri çalışma sonucunda Gazilik ünvanı almış uzman çavuşlar

Reklam
e-ticaret paketleri

Oy kullanabilecek olup;

Bütün Uzman Çavuş arkadaşların özlük hakları, memuriyet hakları konusunda gerekli çalışmaları gerçekleştirmek adına tek çatı altında kaldığımız yerden faaliyetlerimize devam edeceğiz.

Bütün Uzman Çavuşların layık olduğu değeri görmeleri, Haklarının iyileştirilmesi, özlük haklarının alınması, mağduriyetlerin giderilmesi adına Mustafa Gündeşli bu göreve taliptir.

Uzman Çavuşların yıllarca duyulmayan sesini duyurmak için tüm çalışmaları gerçekleştiren ve bunu hiçbir menfaat gözetmeksizin vicdanlı ve merhametli bir şekilde yapan ve birçok başarının mimarı olan Mustafa Gündeşli bu başkanlık için en etkili ve sonuna kadar hak eden tek isim.

HAYALLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN MUSTAFA GÜNDEŞLİYİ SEÇİN

Reklam
e-ticaret paketleri
mustafa gündeşli

#OylarMustafaGündeşliye

Okumaya Devam Et

Siyaset

Sinan Oğan Cumhur İttifakı Dedi

Published

on

By


#SONDAKİKA! ATA İttifakının adayı 2023 seçimlerinin ikinci turunda cumhur ittifakı destekleyeceğini açıkladı. Böylelikle “Sinan Oğan Kimi Destekledi?” sorusu da yanıt bulmuş oldu.

Okumaya Devam Et

Siyaset

Ata İttifakı Bozuldu!

Published

on

By


'dan “Oğan” kararı: “'ın açıklaması sadece kendi politik tercihidir”
Sinan Oğan'ın 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci turda Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini duyurmasının ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Twitter'da açıklamada bulundu. Özdağ, “Bu açıklama Zafer Partisi'ni temsil etmemekte ve bağlamamaktadır.” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Twitter'daki paylaşımı şu şekilde:

“Sayın Sinan Oğan'ın açıklaması sadece kendi politik tercihidir. Bu açıklama Zafer Partisi'ni temsil etmemekte ve bağlamamaktadır. Zafer Partisi adına açıklama yarın saat 11.00'de benim tarafımdan yapılacaktır.”

Okumaya Devam Et

Trendler

Copyright © 2023 Özel Haber TV