Bizi Takip Edin
e-ticaret.site

Gündem

Adnan Zeki Bıyık’ın Fetvası

Published

on

adnan-zeki-muftu-fetva

(Her ne kadar İslam Geleneğinde ölülerin yakılma durumu olmasa da) “O masum kızcağızı hunharca yakarak öldürenlerin  aynı şekilde yakılarak öldürülmesi kısas hükmü mucibince vaciptir. Ve dahi yetmez yakıldıktan sonra da o canilerin mülevves külleri temiz toprağı kirletmemeli,  topraktan uzak edip küllerinin fosseptik çukuruna atılması daha muvafıktır. Bu ırz dümanlarının,  kızın çektiği ızdırabın aynısını çekmesi belki biraz da olsa bağrına ateş düşen anne ve babanın sekinet kazanmasına vesile olabilecektir. Badehu hükmün infazı korku ve endişe içinde olan ebeveynlerin salahını sağlayacak ve bundan sonra bu tip cinayetleri irtikab etmeyi düşünen ahlaksızları engelleyici bir durumu tesis edecektir. Mezkur kanunu çıkaranların da Allah indinde büyük bir ecre malik olacağı tarafımdan düşünülmektedir.”

 

TOPLUMUN HER KESİMİ İDAM İSTERKEN, AKP NEDEN İDAMI GERİ GETİRMEZ?

Kırklareli Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık geçen yıl çocuk tecavüzleri ve cinayetleri ile ilgili yayınladığı fetvasının daha ağırını yakılarak öldürülen Özgecan'ın katilleri için yayınladı.Müftüden Çarpıcı !

“Mersin'in Tarsus İlçesinde Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1'nci sınıf öğrencisi Özgecan Aslan benzin dökülmek suretiyle yakılarak öldürüldü.

Olayın ayrıntısını herkes gazetelerden okudu, televizyonlardan izledi. Geçtiğimiz sene de minicik yavruları kaçırıp tecavüz edip öldürenlerle ilgili bir idam fetvası yayınlamıştım. Bu katliamları yapanlar nasıl olsa birkaç sene yatıp çıkarız mantığıyla hareket ediyor, nasıl olsa cezalar o denli ağır değil diye cinayetlerine devam ediyor. Üstüne üstlük bu reziller hapishanede öldürdükleri masumların babalarının vergileriyle yiyip içip sıcacık ortamda yaşatılıyorlar. Böyle adalet olmaz, böyle insanlık olmaz, buna izin veren bir kanun kanun olamaz. İslam Hukukunda bu tipler için ceza kısas hükmünce idamdır yani ölümdür. Bu toplumların salahı ve masumların korunması için şarttır. Bunu uygulamakla da devlet yükümlüdür.

Reklam
e-ticaret paketleri

Konu ile ilgili fetvamız ulusal basında yer alınca devlet büyükleri tedbir alınacağını bu caniler için ağırlanmış müebbed verileceğini beyan etmişlerdi.

Geçenlerde Sayın Cumhurbaşkanımız AB için “bizi almıyorlarsa almasınlar, yani bundan sonra onların kriterleri bizi ilgilendirmez anlamına gelecek açıklamalar yapmıştı.

Hal böyle olunca artık öyle takıntılarımız yoksa bu canileri lütfen idam edin Sayın Cumhurbaşkanım, Sayın Başbakan!

Bu toplum bu masum cinayetlerden çıldıracak duruma geldi. Benim de yakılarak öldürülen kızın yaşlarında kızım var, sizin de kızınız var. Ne olur bu Firavunlara bir dur deyin ve bunları idam edin. Edin ki bu Türkiye size dua etsin, çünkü şöyle yorumlara bir baktım, herkes aynı kanaatte…

Farklı  görüş ve düşüncede olan insanımız da bu konularda hemfikirler…

Reklam
e-ticaret paketleri

Konu ile ilgili Kuranın talimatı Bakara Süresi 179. Ayet “Ey akıl sâhipleri, kısâsta sizin için hayât vardır, böylece korunursunuz.” Bakara 178. Ayette de “Ey inananlar, öldürmelerde kısas size farz kılındı. (Katilin de öldürülmesi gerekir). Hüre hür, köleye köle, kadına kadın,” buyrulmaktadır.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Bolu’da Deprem Oldu

Published

on

By


HALK, DİYARBAKIR VE VAN'DA SEÇİMİNİ YAPTI

AHMET TÜRK ADAY ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİ

GAZZE'DE 100. GÜN: DÜNYA AYAKTAGAZZE'DE 125 FİLİSTİNLİ DAHA KATLEDİLDİ

'DA OLDU, GÖRÜR UYARDI

KÜÇÜKÇEKMECE'DE ÇOCUK İŞÇİ AĞIR YARALI

Reklam
e-ticaret paketleri

14 Ocak 2024 Pazar gününün önemli başlıklarını sizler için derledik.

ArtiTVMedya

Okumaya Devam Et

Gündem

Naci Görür Adana Deprem Uyarısı!

Published

on

By

naci-gorur-deprem


'den Uyarı: Stres Transferi Mümkün Arkadaşlar, hep soruluyor. Herkes aynı şeyi tekrar tekrar soruyor.

*Kaygılarınızı anlıyorum ama mümkün olduğunca insanımıza yararlı olacak, onları doğru yönlendirecek konular üzerinde duralım.

*Maraş'ta 7,5 üreten Sürgü fayı kırıldı ama onun batı-güneybatı uzanımı olan Sorgun fayı kırılmadı. Bu fay Adana havzasına dallanarak devam ediyor.

Okumaya Devam Et

Gündem

İzmir Narlıdere Yangını

Published

on

By


'deki Yangında Can Pazarı: Görüntüler Korkunç – TGRT Haber İzmir'in Narlıdere ilçesinde bulunan Folkart'ta henüz bilinmeyen bir nedenle çıktı. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangına müdahale sürerken bazı vatandaşların can havliyle balkondan atladığı belirtildi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, yangında can kaybının olmadığını açıkladı. İhlas Haber Ajansı Muhabiri Mustafa İç'in aktardığına göre; İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahin, bir kişi içeriden yaralı olarak çıkarıldığını açıkladı.
Folkart
folkart yangın
izmir folkart
folkart izmir
izmirde yangin
izmir
izmir son dakika
izmir
izmir narlıdere folkart
izmir folkart yangın son dakika
izmir narlıdere
narlıdere yangın
ibrahim tatlıses
izmir narlıdere folkart sitesi yangın
narlıdere folkart yangın
izmir'de yangın
izmir yangın son dakika
izmir folkart yangın
izmir folkart narlıdere
izmirde yangın
yangın
izmir narlıdere yangın
son dakika izmir
izmir yangını
narlıdere yangın son dakika

Okumaya Devam Et

Trendler

Copyright © 2023 Özel Haber TV