Hoşgeldiniz
2018 Yıl Sonu Döviz Tahmini | Dolar, Euro, Gram Altın Düşecek

2018 Ekim Ayı ve Yıl sonu Dolar ve Altın kurunda ciddi düşüşler bekleniyor. Papaz Andrew Brunson’nun serbest kalması, Trump’ın Türkiye’ye teşekkür mesajları ve ABD Dişişleri Bakanı Pompeo’nun Türkiye ziyareti kur düşüşünde etkili faktorlerden. Yıl sonu FED’in faiz artırımı da yine etkili olacak. Altın ONS fiyatlarındaki düşüşte ise Çin faktörunu doğru okumak gerekiyor. Dünya genelinde Gram Altında düşüş var.

OzelHaber.Tv olarak Dolar Tahminimiz: 5.5 TL Gram Altın 220 seviyelerine çekilmesi çok yüksek bir ihtimal.

Dövize yatırım yapmak isteyenlerin bir miktar daha beklemelerini öneriyoruz.

Altın Fiyatlarında Çin’in Etkisi

Altının ons fiyatı gerilerken, gram altın 229,1 liradan, çeyrek altın ise 380 liradan alıcı buldu. AA Finans Analisti Memiş, “Teknik olarak altının gram fiyatında 227 lira seviyesi aşağı yönlü kırılırsa düşüşler 225 ve 222 liraya kadar sürebilir. Yükselişlerde ise 232 lira ve devamında 237 lira seviyesini takip edeceğiz” şeklinde belirtti.

ABD-Çin arasında yaşanan ticaret savaşı endişeleri, Çin Yuan’ında yaşanan değer kayıpları ve Asya borsalarındaki satışların güvenilir liman olarak altının tercih edilmesine neden oldu “Dolar endeksinde yaşanan düşüşler, altının ons fiyatındaki yükselişlerde etkili oldu. Altın talebinin artmasıyla altının ons fiyatı dün 1.233 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ons altında 1.245 doların direnç, 1.217 doların destek olarak takip edileceğini söyleyebiliriz.

Yorum Yapın
Video Hakkındaki Görüşleriniz nelerdir?

Kapat X