Bizi Takip Edin
e-ticaret.site

Siyaset

Ankara,Meral Akşener,İYİ Parti Grup Toplantısı – 23 Ekim 2018

Published

on


,,İYİ Parti Grup Toplantısı – 23 Ekim 2018.Meral Akşener grup toplantısında konuştu.İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener haftalık grup toplantısında konuştu.İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Krizin daha derinleşmesini önlemek için atılması gereken adımlar var. Öncelikle Türkiye İstatistik Kurumu'nu rahat bırakın. Ülkenin ve ekonominin durumun net görelim. Buradan uyarıyorum sakın verilerle oynamayın. Bunu yaparsanız bugünleri mumla ararız.” dedi.
Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Türkiye'nin ekonomik krizde olduğunu ileri sürdü.

İsraftan kaçınılması gerektiğini belirten Akşener, Almanya'da 11 bin, Türkiye'de ise kiralıklarla birlikte 120 bin makam aracı olduğunu ifade etti.

Akşener, krizin daha derinleşmesini önlemek için atılması gereken adımlar olduğunu vurgulayarak, “Öncelikle Türkiye İstatistik Kurumunu rahat bırakın. Ülkenin ve ekonominin durumunu net görelim. Buradan uyarıyorum, sakın verilerle oynamayın. Bunu yaparsanız bugünleri mumla ararız. Sayıştay raporlarının gereğini yapın, yolsuzluk ve usulsüzlüklerle mücadele edin, israfa son verin.” diye konuştu.

Emeklilikte yaşa takılanlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, “emeklilikte yaşa takılanlar” ile ilgili “Böyle bir yükü milletimizin sırtına bindirmeye hakkımız yok” sözlerine değinen Akşener, “İktidara soruyorum; milyonlarca Suriyeli göçmenin 33 milyar dolar yani 200 milyarlık yükünü milletimizin sırtına yüklemeye hakkınız var mıydı? Ama yaptınız ve kaynağını da buldunuz. Millete harcamaya gelince sırtımıza yük öyle mi?” diye konuştu.

Reklam
e-ticaret paketleri

Akşener, “emeklilikte yaşa takılanlarla” ilgili bir öneride bulunarak, “Söz gelimi 25 yıl prim ödemiş bir çalışan, emekliliğe hak kazanıyor. Ama maaş alabilmesi için 15 yıl beklemesi gerekiyor. Bu 15 yılın ilk 5 yılında maaşının yarısı, ikinci 5 yılda yüzde 65'i, son dilimde yüzde 80'i ödenebilir. Yaşı dolunca da maaşının tamamı ödenir.” dedi.

Danıştayın “Öğrenci Andı” kararı

Danıştayın Öğrenci Andı'na ilişkin kararını da değerlendiren Akşener, İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk'un Türk Eğitim-Sen Başkanı olduğu dönemde açtığı dava sonucu bu kararın çıktığını hatırlattı.

“Cumhuriyet resepsiyonu İstanbul'a taşınamaz”

Akşener, bu yılki Cumhuriyet resepsiyonunun İstanbul'da yapılacak olmasını eleştirdi.

Reklam
e-ticaret paketleri

Cumhuriyet resepsiyonlarının ilk günden beri başkent Ankara'da yapıldığına işaret eden Akşener, “Türk varlığından rahatsız olanlar Türk devlet teamülünü yerle bir etmeye hazırlanıyor. Cumhuriyet resepsiyonu İstanbul'a taşınamaz.” diye konuştu.

Fındık üreticilerinin sorunları

Meral Akşener, fındık üreticisinin sorunlarına da değinerek, fındığın stratejik ve milli ürün olduğunun altını çizdi.

Fındığın ve fındık üreticisinin korunmasının devlet politikası olması gerektiğini belirten Akşener, “Lisanslı depoculuk ve ürün borsaları geliştirilip stoklu çalışma imkanı sağlanmalıdır. FİSKOBİRLİK rehabilite edilmelidir. Üreticiye, fındık alım garantisi verilmelidir. Bölgede, fındığa dayalı gıda sanayisine teşvik verilmelidir. Enflasyona rağmen, dört yıldır dönüm başına 170 TL olarak ödenen alan bazlı destekler, 200 TL'ye çıkarılmalıdır. Fındık için alım fiyatı, 10 lira maliyet ve 5 lira da refah payıyla toplam 15 lira olmalıdır.” önerilerinde bulundu.

Akşener, elindeki muzu göstererek, Anamur'a yaptığı geziye değindi. Bölgenin muz üretimindeki önemini vurgulayan Akşener, yerli muz üreticilerine destek verilmesini, muz ithalatına harcanan 100 milyon doların Türk üreticilerine aktarılması için çaba harcanması gerektiğini söyledi.

Reklam
e-ticaret paketleri
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ HAKLARINI ARAMA KONUSUNDA YOLUNA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Published

on

By

atauzder

Eski uzman çavuşlar kanunen hakları olmasına rağmen atanamıyor. Yıllardır süre gelen bu mağduriyet artarak devam etmekte. ve yönetim ekibi bu mağduriyete dur demek adına aylardır çalışmalarına pes etmeden devam ediyor.

Derneğimizin amacı 7 yıl ve üzeri görev yapan
(2016 dan önce bu süre 2 yıldı burda da büyük bir hak kaybı oluştu) ve ailevi, sağlık ve mesleki nedenlerden dolayı görevlerinden ayrılmak zorunda kalan uzman çavuşların referans olmadan devlet eliyle adil bir şekilde memuriyet hakkını almasını sağlamak. Devletimiz ve saygıdeğer devlet büyüklerimizle görüşmeler sağlayarak desteklerini talep ettik.

🔴 Adalet ve Kalkınma Partisi
⚫ Milliyetçi Hareket Partisi
🔴 İyi Parti
⚫ Cumhuriyet Halk Partisi
🔴 Saadet partisi
⚫ Yeniden Refah Partisi
🔴 Vekiller
⚫ Grup başkan Vekilleri
🔴 Komisyon Başkanları
⚫ Komisyon Üyeleri ile görüşmeler

Birçok siyasi kişilerle başarılı görüşmeler gerçekleştirdik.Sesimizi duyurmadığımız hiçbir kurum ve kuruluş, Siyasi parti ve liderleri kalmadı.

Reklam
e-ticaret paketleri

BİZLERİN MESELESİ SİYASET ÜSTÜ VİCDAN MESELESİDİR

Bizlere zaman ayırıp sesimizi duyan ve her türlü desteği vereceğini belirten devletimiz ve devlet büyüklerimize desteklerinden dolayı ATAUZDER ve ailesi adına binlerce kez teşekkür ederiz.

Derneğimiz ve yönetim ekibimiz haklı mücadelemizde üstüne düşen görevini layıkıyla yerine getirmiş olup çalışmalarına hız kesmeden devam etmekte.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

Kamu Yararına Kurulacak Uzmanlar Derneği (Temud)

Başkanlık seçimlerinde başkanımız Mustafa Gündeşli aday olmuştur.

🔴Emekli uzman çavuşlar
⚫10 yıl üzeri çalışıp görevlerinden ayrılan uzman çavuşlar
🔴Sivil memurluğa geçmiş uzman çavuşlar
⚫Görevlerine devam eden uzman çavuşlar
🔴Malulen emekli uzman çavuşlar
⚫10 yıl ve üzeri çalışma sonucunda Gazilik ünvanı almış uzman çavuşlar

Reklam
e-ticaret paketleri

Oy kullanabilecek olup;

Bütün Uzman Çavuş arkadaşların özlük hakları, memuriyet hakları konusunda gerekli çalışmaları gerçekleştirmek adına tek çatı altında kaldığımız yerden faaliyetlerimize devam edeceğiz.

Bütün Uzman Çavuşların layık olduğu değeri görmeleri, Haklarının iyileştirilmesi, özlük haklarının alınması, mağduriyetlerin giderilmesi adına Mustafa Gündeşli bu göreve taliptir.

Uzman Çavuşların yıllarca duyulmayan sesini duyurmak için tüm çalışmaları gerçekleştiren ve bunu hiçbir menfaat gözetmeksizin vicdanlı ve merhametli bir şekilde yapan ve birçok başarının mimarı olan Mustafa Gündeşli bu başkanlık için en etkili ve sonuna kadar hak eden tek isim.

HAYALLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN MUSTAFA GÜNDEŞLİYİ SEÇİN

Reklam
e-ticaret paketleri
mustafa gündeşli

#OylarMustafaGündeşliye

Okumaya Devam Et

Siyaset

Sinan Oğan Cumhur İttifakı Dedi

Published

on

By


#SONDAKİKA! ATA İttifakının adayı 2023 seçimlerinin ikinci turunda cumhur ittifakı destekleyeceğini açıkladı. Böylelikle “Sinan Oğan Kimi Destekledi?” sorusu da yanıt bulmuş oldu.

Okumaya Devam Et

Siyaset

Ata İttifakı Bozuldu!

Published

on

By


'dan “Oğan” kararı: “'ın açıklaması sadece kendi politik tercihidir”
Sinan Oğan'ın 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci turda Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini duyurmasının ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Twitter'da açıklamada bulundu. Özdağ, “Bu açıklama Zafer Partisi'ni temsil etmemekte ve bağlamamaktadır.” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Twitter'daki paylaşımı şu şekilde:

“Sayın Sinan Oğan'ın açıklaması sadece kendi politik tercihidir. Bu açıklama Zafer Partisi'ni temsil etmemekte ve bağlamamaktadır. Zafer Partisi adına açıklama yarın saat 11.00'de benim tarafımdan yapılacaktır.”

Okumaya Devam Et

Trendler

Copyright © 2023 Özel Haber TV